VÉGET ÉRT A 13. KORTÁRS DRÁMAFESZTIVÁL

Tizenharmadik alkalommal került megrendezésre a SzínMűHely Alapítvány és a Creatív Média Színházi Ügynökség jóvoltából a budapesti Kortárs Drámafesztivál (KDF). A fesztivál célja a kortárs dráma és színház támogatása, népszerűsítése, mindenekelőtt pedig a szcéna törekvéseinek megismertetése a széles hazai közönséggel és a külföldi színházi szakmával. A civil kezdeményezésű nemzetközi színházi fesztivál egyik missziójaként külföldi szakmabelieknek Visitors’ Programme néven komplex (angol nyelvű) színházi szemleprogramot (Hungarian Showcase Programme) kínál, amely ebben az évben is egyaránt tartalmazott kőszínházi és független, budapesti, vidéki valamint határon túli előadásokat. Ezzel a programmal a fesztivál azegyik legfontosabb elősegítője kíván lenni a magyar színház külföldi megismertetésének.

 


KILENCEDIK NAP

MAI PROGRAM

December 10. Szombat

 

19:00 Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár-Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka: Magyar

rendező: Urbán András, helyszín: Ódry Színpad

 70 perc

 

porno izle porno video rokettube porno mobil porno


NYOLCADIK NAP

MAI PROGRAM

December 9., Péntek

 

16:00 Fiatal drámaírók beszélgetés, helyszín: Auróra

16:00 Mi a pálya, magyar dráma? 2.- felolvasószínházi maraton: Benedek Albert: Rátenyér, rendező: Tárnoki Márk, helyszín: Ódry Színpad

17:20 Mi a pálya, magyar dráma? 2.- felolvasószínházi maraton: Szíjártó Tímea Aletta: Zárva, rendező: Szokol Judit, helyszín: Ódry Színpad

18:00 Kelemen Kristóf: Miközben ezt a címet olvassák, mi magukról beszélünk, rendező: Kelemen Kristóf, helyszín: Trafó

magyar nyelven, 100 perc

19:00 Mi a pálya, magyar dráma? 2.- felolvasószínházi maraton: Lénárd Róbert: Tanktánc, rendező: Ténai Petra, helyszín: Ódry Színpad

20: Sickratman intim trió koncert, helyszín: Auróra

20:20 Mi a pálya, magyar dráma? 2.- felolvasószínházi maraton: Lanczkor Gábor: Föld, rendező: Tarnóczi Jakab, helyszín: Ódry Színpad

21:30 Ed is on koncert, helyszín: Auróra

23:00 Zu Sammen & Táp Klub FESZTIVÁLZÁRÓ PARTY,  helyszín:Auróra

 


HETEDIK NAP

MAI PROGRAM

December 8., Csütörtök

 

13:00 Dramaturg workshop, helyszín: Auróra

16:00 Dráma Online Társasás: Tanktánc Online záróesemény, helyszín: Auróra

17:00 FAQ Színház-Béta Társulat: Holtszezon- felolvasószínház, helyszín: Auróra

19:00 FAQ koncert, helyszín: Auróra

20:00 Pink Mojos and the Fuckfaces, helyszín: Auróra

22:00 DJ Panda koncert, helyszín: Auróra


HATODIK NAP

MAI PROGRAM

December 7., Szerda 

 

16:00 W monológok drámaíró workshop, helyszín: Auróra

16:00 "Önképzők" kerekasztal beszélgetés, helyszín: Auróra

18:00 W monológok felolvasószínház, helyszín: Auróra

20:00 Jazzaj koncert, helyszín: Auróra


ÖTÖDIK NAP

MAI PROGRAM

December 6., Kedd

 

13:00 Hídavatás, avagy mi van, ha kihúzod a gyufát-tárgyanimációs workshop, helyszín: Auróra

15:00 Szigligeti Színház, Nagyvárad: Az eset, rendező: Sardar Tagirovsky, helyszín: Ódry Színpad

magyar nyelven, angol szinkrontolmácsolással, 135 perc

16:00 W-monológok drámaíró workshop, helyszín: Auróra

19:00 Szigligeti Színház, Nagyvárad: Az eset, rendező: Sardar Tagirovsky, helyszín: Ódry Színpad

magyar nyelven, 135 perc

19:00 Titkos Társulat: Baby Blues, rendező: Kárpáti Péter, helyszín: Auróra

20:00 Katona József Színház, Kecskemét: Macska a forró bádogtetőn, rendező: Zsótér Sándor, helyszín: Katona József Színház, Kecskemét

magyar nyelven, angol szinkrontolmácsolással, 170 perc

21:00 A jó, a rossz és a loop koncert, helyszín: Auróra


NEGYEDIK NAP

MAI PROGRAM

December 5., Hétfő

 

16:00 W -monológok drámaíró workshop, helyszín: Auróra

16:00 Alternatív színháztörténet I.-II., helyszín: Auróra

19:00 k2 Színház: Cájtstükk, rendező: Benkó Bence és Fábián Péter, helyszín:Átrium Film-Színház

magyar nyelven

20:00 Forte Társulat: A te országod, rendező: Horváth Csaba, helyszín: Trafó- Kortárs Művészetek Háza

21:00 Kaposvári Egyetem: Tiszta vicc, rendező: Felhőfi-Kiss László, helyszín: Patyolat- PRÓBAüzem


HARMADIK NAP

MAI PROGRAM

December 4., Vasárnap

 

11:00 Vaskakas Bábszínház-ESZME: Az időnk rövid története, rendező: Hoffer Károly, helyszín: Trafóklub

magyar nyelven, angol felirattal, 70 perc

13:00 bOdyssey tréning, helyszín: Auróra

15:00 Színházi CT: Soós Attila-Ady Mari (Élet és Irodalom) beszélgetés, helyszín: Trafóklub

16:00 Színházi CT: Ördög Tamás-Czenkli Dorka (Magyar Narancs) beszélgetés, helyszín: Trafóklub

16:00 STEREO AKT: Etikett, rendező: Boross Martin, helyszín: Jurányi Produkciós Inkubátorház

16:00 Egyetemen innen és túl beszélgetés, helyszín: Auróra

17:00 Színházi CT: Kovács D. Dániel-Deres Kornélia (Színház), helyszín: Auróra

17:30 bOdyssey project: TestOdüsszeia, helyszín: Auróra

18:45 bOdyssey project: TestOdüsszeia, helyszín: Auróra

19:00 Schilling Árpád: A harag napja, rendező: Schilling Árpád, helyszín: Katona József Színház

magyar nyelven, angol felirattal, 85 perc

20:00 bOdyssey project: TestOdüsszeia, helyszín: Auróra


MÁSODIK NAP

MAI PROGRAM

December 3., Szombat

 

13:00 Fizikaisok mozgás tréning, helyszín: Auróra

15:00 Színházi CT: Fekete Ádám- Varga Anikó (Játéktér) beszélgetés, helyszín: Trafóklub

15:00 Látókép ensemble: Ernelláék Farkaséknál, rendező: Hajdu Szabolcs, helyszín: KuglerArt Galéria

magyar nyelven, angol szinkrontolmácsolással, 90 perc

16:00 Színházi CT: Fehér Balázs Benő-Puskás Panni (Revizor) beszélgetés,

helyszín: Trafóklub

16:00 Beszélgetés a színész II. képzésről, helyszín: Auróra

19:00 Katona Józse Színház: A bajnok, rendező: Pintér Béla, helyszín: Katona József Színház

19:00 Nagy Petra (SZFE): Bársonytafota, helyszín: Auróra

21:00 Porteleki-Czitrom duó koncert, helyszín: Auróra

22:00 SzínMűHely Produkció: Oxigén, rendező: Szilágyi Bálint, helyszín: Anker't

magyar nyelven, angol felirattal, 70 perc