Hírlevél

 

 

Támogatóink:



Partnereink:


 


 


 

 

Kortárs Drámafesztivál Budapest 1999

Magyar darabok


Spiró György: Kvartett
R.: Vincze János
Pécsi Harmadik Színház



Parti Nagy Lajos: Ibusár
R.: Zsótér Sándor
Játékszín, Budapest



Parti Nagy Lajos: Mauzóleum
R.: Máté Gábor
Katona József Színház/Kamra, Budapest



Schilling Árpád: Kicsi, avagy mi van, ha a tiszavirágnak rossz napja van?!
R.: Schilling Árpád
Krétakör Színház, Budapest



Tasnádi István: Közellenség
R.: Schilling Árpád
Katona József Színház/Kamra, Budapest



Hamvai Kornél: Márton partjelző fázik
R.: Lengyel Pál
Csokonai Színház/Horváth Árpád Stúdiószínház, Debrecen



Lőrinczy Attila: Balta a fejbe
R.: Máté Gábor
Katona József Színház/Kamra, Budapest



Egressy Zoltán: Portugál
R.: Lukáts Andor
Katona József Színház/Kamra, Budapest



Lőrinczy Attila: Balta a fülbe
R.: Réthly Attila
Csiky Gergely Színház/Stúdió, Kaposvári

Külföli darabok


Jerzy Lukosz: Thomas Mann
R.: Aleksander Berlin
Teatr Polski, Bydgoszcz



Jána Dobreva: Piasacsen Puzzle (Homokpuzzle)
R: Ilija Dobrev
Teater 199, Szófia



Matei Visniec: Despre sexul femeii ca un camp de lupta in razboiul din Bosnia (A nő szemérme, mint csatamező a boszniai háborúban)
R.: Razvan Ionescu
Teatrul Mic, Bukarest



Marius von Mayenburg: Feuergesicht (Lángarc)
R.: Thomas Ostermeier
Deutsches Schauspielhaus, Hamburg



Christoph Marthaler: Lina Böglis Reise (Lina Bögli utazása)
R.: Christoph Marthaler
Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz, Berlin



Marco Martinelli: Bonifica
R.: Marco Martinelli
Teatro delle Albe, Ravenna



Louis Calaferte: Un riche, trois pauvres (Egy gazdag, három szegény)
R.: Pascale Henry
Compagne Les Voisins du Dessous, Grenoble



Gerardjan Rijnders: Liefhebber
R: Gerardjan Rijnders
Toneelgroep Amsterdam

Felolvasószínház



Nagy András: Alma
Filó Vera: Tulipán doktor
R.: Robert Sturm



Kárpáti Péter: Akárki
R.: Novák Eszter



Német Ákos: Müller táncosai
R.: Révész Ágota



Mark Ravenhill: Shopping and fucking
R.: Forgách Péter



Patrick Marber: Closer (Közelebb)
R.: Csizmadia Tibor



Conor McPherson: The Weir (Gát)
R.: Almásy-Tóth András



Roland Dubillard: Csontház
Jean-ClodeGrumberg: Rever peut-etre (Talán álmodni)
R.: Bálint András



Jean-Daniel Magnin: Opera savon (Szappanopera)
R.: Xantus János



Jean-Loup Rivière: Hajtogatott napok
R.: Tasnádi Márton



Marlene Sreeruwitz: New York. New York.
Oliver Bukowski: Londn-L.Ä.-Lübbenau
R: Lukáts Andor



Sarah Kane: Crave (Elvágyódás)
R.: Novák Eszter



Edoardo Erba: Ügynökök
R.: Faragó Zsuzsa



Slawomir Mroźek: Özvegyek
R.: Czeizel Gábor



Jurij Dacsev: Kutyapanzió
R.: Lengyel Ferenc