Hírlevél

 

 

Támogatóink:



Partnereink:


 


 


 

 

4. Kortárs Drámafesztivál Budapest 2003

Magyar darabok


Pintér Béla: Kórház. Bakony
R.: Pintér Béla
Szkéné Színház, Budapest



F. M. Dosztojevszkij – Sopsits Árpád: Bűn és bűnhődés/A rácsok mögött
R.: Sopsits Árpád
Budapesti Kamaraszínház



Bodó Viktor: Attack
R.: Bodó Viktor
Magma Társaság, Budapest



Mezei Kinga – Gyarmati Kata: Pác (Hamvas Béla Karnevál c. regénye alapján)
R.: Mezei Kinga
Újvidéki Színház



Kárpáti Péter: A negyedik kapu
R.: Forgács Péter
Radnóti Miklós Színház, Budapest



Háy János: A Gézagyerek
R.: Pinczés István
Csokonai Színház, Debrecen

Külföldi darabok


Ricard Gázquez – Anabel Moreno: Niederungen
R.: Ricard Gázquez
Sala Beckett, Barcelona



Ilan Eldad – Brestyánszki Boros Rozália: Nem fáj (Ágota Kristóf Trilógia c. regénye alapján)
R.: Ilan Eldad
Szabadkai Népszínház



Marius Ivaškevičius: Malьıš (A kisfiú)
R.: Marius Ivaškevičius
Oskaras Koršunovas Színház, Vilnius



Petr Zelenka: Příbĕhy obyčejního šílenství (Hétköznapi őrületek történetei)
R.: Petr Zelenka
Dejvické Divadlo, Prága



Marius von Mayenburg: Das kalte Kind (A hideg gyermek)
R.: Wulf Twiehaus
Krétakör Színház, Budapest



Jon Fosse: Någon kommer att komma (Valaki jönni fog)
R.: Eirik Stubo
Riksteatern, Norsborg, Svédország



Anthony Neilson: Stitching (Az öltés)
R.: Anthony Neilson
The Bush Theatre & The Red Room, London



Roland Schimmelpfennig: Die arabische Nacht (Az arab éjszaka)
R.: Samuel Weiss
Schauspiel Stuttgart/Staatstheater Stuttgart



Sarah Kane: Pheadra’s love (Phaedra szerelme)
R.: Zsótér Sándor
Pont Műhely, Budapest



Gesine Danckwart: Girlsnightout (BulibameNŐK)
R.: Nagy Beáta
Női Vonal, Budapest

Felolvasószínház

Eric Bogosian: subUrbia

Bates College, New England, USA

R.: Martin Andrucki



Jon Fosse: Namnet (A név)

Stanislas Cotton: Les dents (A fogak)

R.: Révész Ágota



Paco Zarzoso: Mirador (Erkély)

Antonio Álamo: Pasos (Léptek)

R.: Eszenyi Enikő



Rumen Somov: Galabat (A Galamb)

Olga Muhina: Jú

R.: Magyar Attila



Sergi Belbel: Después de la lluvia (Eső után)

Jordi Galcerán: Dakota

R.: Almási-Tóth András