Hírlevél

 

 

Támogatóink:



Partnereink:


 


 


 

 

Nemzetközi program

Magyar showcase program

Felolvasószínházi program

Kísérőprogram

Ajánlott program

 

 

 

 
   

KI?

MIT?

HOL?

 
 

november 26. (szombat)

   
 

17:00

Ágens Társulat

Egressy Zoltán: BALESET (75')

az Olvasószolgálat sorozat keretében

r.: Ágens

Írók Boltja

 
 

19:30

K.V. Társulat és Thália Színház

A FESZTIVÁL NYITÓELŐADÁSA

Elżbieta Chowaniec: GARDÉNIA (70’)

MAGYARORSZÁGI BEMUTATÓ

r.: Pelsőczy Réka

Thália Színház, Új Stúdió

 
 

19:30

OSZMI, Francia Intézet, Nemzeti Színház és Katona József Színház

Vevők és albérlők szolgasága (120')

francia kortárs darabok felolvasása és könyvbemutató

Nemzeti Színház, Kaszás Attila Terem

 
 

november 27. (vasárnap)

 
 

19:30

K.V. Társulat és Thália Színház

Elżbieta Chowaniec: GARDÉNIA (70’)

r.: Pelsőczy Réka

Thália Színház, Új Stúdió

 
 

21:00

 

K.O. – közönségtalálkozó fordítóval és az alkotókkal –

vezeti: Miklós Melánia, kritikus

Thália Színház, Új Stúdió

 
 

18:00

OSZMI, Francia Intézet, Nemzeti Színház és Katona József Színház

Változatok Flaubert nyomdokán a dilettantizmusra (120')

beszélgetés Forgách Andrással

(lásd: Katona József Színház, Flaubert-Forgách: Dilettánsok, r.: Ascher Tamás)

Katona József Színház, Sufni

 
 

19:30

KDF, Nemzeti Színház és Vaskakas Bábszínház

Találkozás a kortárs drámával 

Marius von Mayenburg: PERPLEX (60’)

r.: Tengely Gábor

Nemzeti Színház, Kaszás Attila Terem

 
 

november 28. (hétfő)

   
 

20:00

Teatrul LUNI de la Green Hours és tangaProject (RO)

Alina Şerban:

FELELŐSSÉGEM TUDATÁBAN KIJELENTEM *** (60’)

Alina Şerban performansza

r.: David Schwartz

MU Színház

 
 

21:00

 

K.O. – közönségtalálkozó az alkotókkal –

vezeti: Tompa Andrea, kritikus

MU Színház

 
 

november 30. (szerda)

   
 

18:00

Krakkói Magyar Centrum

Tadeusz Słobodzianek (ford. Pászt Patrícia):

A MI OSZTÁLYUNK

könyvbemutató a szerző és a fordító részvételével

(Słobodzianek drámáinak első magyar nyelvű drámaantológiája)

Lengyel Intézet Budapest

 
 

18:30

VÁDLI, FÜGE és Zsámbéki Színházi Bázis

Székely János:

CALIGULA HELYTARTÓJA * (90’)

r.: Szikszai Rémusz

Gödör Klub

 
 

21:00

Katona József Színház

Nádas Péter:

SZIRÉNÉNEK ** (110’)

r: Dömötör András

Katona József Színház, Kamra

 
 

december 1. (csütörtök)

   
 

16:00

KDF, OSZMI

THEATRE AFTER THE CHANGE

könyvbemutató 

(a kötetet Thomas Irmer és Szabó Attila színháztörténészek mutatják be)

Lengyel Intézet Budapest

 
 

17:00

Nézőművészeti Kft. és Manna Kulturális Egyesület

A GYÁVA ** (105’)

r.: Scherer Péter

Kolibri Pince

 
 

19:00

Katona József  Színház

Flaubert–Forgách:

DILETTÁNSOK (105')

r.: Ascher Tamás

Katona József Színház

 
 

20:00

Pintér Béla és Társulata

Pintér Béla:

KAISERS TV, UNGARN * (110’)

NEMZETKÖZI BEMUTATÓ

r.: Pintér Béla

Szkéné Színház

 
 

22:30

Szakkör, FÜGE és KDF

Tasnádi István:

HOGYISHÍVJÁK (90’)

FELOLVASÓSZÍNHÁZ

r.: Kovács Dániel

MU Színház, Szputnyik Műhely

 
 

december 2. (péntek)

   
 

09:00–17:30

KDF

Újrahasznosított valóság a színpadon – Dokumentarista színház és dramaturgia Közép-Kelet-Európában

– nemzetközi konferencia –

Közép-európai Kulturális Intézet

 
 

18:00

PanoDráma

SZÓRÓL SZÓRA ** (90’)

koncepció és kreatív producer: Lengyel Anna

Nemzeti Színház, Gobbi Hilda Színpad

 
 

20:00

Teatr.doc (RU)

EGY ÓRA TIZENNYOLC (PERC) *** (90’)

r.: Mihail Ugarov

(az előadás második felében beszélgetés a feldolgozott esetről Sz. Bíró Zoltán és Tompa Andrea szakértők bevonásával)

Trafó Kortárs Művészetek Háza

 
 

20:30

HOPPart Társulat

DOB 1 Írócsoport: A 214-ES FIOLA

felolvasószínház

r.: Laboda Kornél

R16 Pódium, Kisterem

 
 

22:00

Stúdió K Színház

Csáth Géza–Mezei Kinga-Gyarmati Kata

JÓZANOK CSENDJE ** (85’)

r.: Mezei Kinga

Stúdió K Színház

 
 

december 3. (szombat)

   
 

09:00–17:30

KDF

Újrahasznosított valóság a színpadon – Dokumentarista színház és dramaturgia Közép-Kelet-Európában

– nemzetközi konferencia –

Közép-európai Kulturális Intézet

 
 

11:00

HOPPart Társulat

KORIJOLÁNUSZ * (105')

r.: Polgár Csaba

MU Színház

 
 

15:00

Nemzeti Színház

Závada Pál:

MAGYAR ÜNNEP * (175')

r.: Alföldi Róbert

Nemzeti Színház, Gobbi Hilda Színpad

 
 

18:00

FÜGE és Trafó Kortárs Művészetek Háza

Kárpáti Péter:

A PITBULL CSELEKEDETEI (80')

r.: a szerző és a társulat

Trafó Kortárs Művészetek Háza

(Tündérgyár)

 
 

19:00

Krakkói Magyar Centrum és Katona József Színház

Tadeusz Słobodzianek: 

A MI OSZTÁLYUNK (120')

r.: Máté Gábor

(az előadás után közönségtalálkozó a mű szerzőjével és fordítójával)

Katona József Színház, Kamra

 
 

19:00

Nemzeti Színház

Mohácsi István–Mohácsi János–Kovács Márton:

EGYSZER ÉLÜNK, AVAGY A TENGER AZONTÚL TŰNIK SEMMISÉGBE ** (220')

r.: Mohácsi János

Nemzeti Színház, Nagyterem

 
 

19:30

K.V. Társulat és Thália Színház

Elżbieta Chowaniec: GARDÉNIA (70’)

r.: Pelsőczy Réka

Thália Színház, Új Stúdió

 
 

20:00

Teatr.doc (RU)

EGY ÓRA TIZENNYOLC (PERC) *** (90')

r.: Mihail Ugarov

(az előadás második felében beszélgetés a feldolgozott esetről Sz. Bíró Zoltán és Tompa Andrea szakértők bevonásával)

Trafó Kortárs Művészetek Háza

 

* angol nyelvű feliratozással

** angol nyelvű szinkrontolmácsolással

*** magyar nyelvű feliratozással

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!